Franck Kessie

Franck Kessie

   

Franck Kessie Kimdir? Franck Kessie Hangi Mevkide Oynuyor? Franck Kessie Hangi Ayak? Franck Kessie Değeri Nedir? Franck Kessie Boyu Kaç? Franck Kessie Hangi Takımda Oynuyor? Franck Kessie Nereli? Franck Kessie Kaç yaşında? Franck Kessie Doğum Tarihi Ne Zaman? Franck Kessie hayatı. Franck Kessie hakkında aklınıza gelebilecek bütün sorularınızın cevabı içeriğimizde sizleri bekliyor. Hemen okumaya başlayabilirsin.

Franck Kessie Hangi Takımda Oynuyor?

Franck Kessie Barcelona’da oynamaktadır.

Franck Kessie Nereli?

Franck Kessie Fildişi Sahillidir.

Franck Kessie Hangi Mevkide Oynuyor?

Franck Kessie Orta saha – Merkez orta saha Pozisyonunda oynuyor.

Franck Kessie Doğum Tarihi?

Franck Kessie 19 Aralık 1996 tarihinde doğmuştur.

Franck Kessie Kaç Yaşında?

Franck Kessie 27 yaşındadır.

Franck Kessie Hangi Ayak?

Franck Kessie sağ ayaktır.

Franck Kessie Boyu Kaç?

Franck Kessie 1,83m boyundadır.

Franck Kessie Değeri Nedir?

Franck Kessie değeri 25.00 mil. €’dur.

Franck Kessie Biyografisi Ve Hayatı

Franck Kessié, Serie A kulübü Barcelona ve Fildişi Sahili milli takımında orta saha oyuncusu olarak oynayan Fildişili bir profesyonel futbolcudur. Fiziksel gücü, pas yeteneği ve uzun mesafe şutları ile tanınır.

İlgini Çekebilir!  Evelyn Claire

Kessié, 1996’da Abidjan, Fildişi Sahili’nde doğdu. Kariyerine 2014’te Atalanta’ya transfer olmadan önce Stella Club d’Adjamé’de başladı. Serie A’daki ilk çıkışını 2015’te yaptı ve kısa sürede kulübün kilit oyuncularından biri haline geldi.

2017 yılında Kessié, AC Milan’a 24 milyon € ücret karşılığında transfer oldu. O zamandan beri Milan orta sahasında düzenli bir oyuncu haline geldi ve kulübün 2022’de Serie A şampiyonluğunu kazanmasına yardımcı oldu.

Kessié, Fildişi Sahili milli takımı için de önemli bir oyuncu olmuştur. Uluslararası ilk maçını 2015’te yaptı ve o zamandan beri 56 kez kazandı. 2015 Afrika Uluslar Kupası’nda final oynayan Fildişi Sahili takımında yer aldı.

Kessié’nin oyun stili

Kessié, birçok pozisyonda oynayabilen çok yönlü bir orta saha oyuncusu. Topu kazanmak ve takım arkadaşlarına dağıtmak için fiziksel gücünü kullanabildiği orta saha rolünde oynamaktadır. Ayrıca defansif orta saha oyuncusu olarak da oynayabiliyor.

İlgini Çekebilir!  Chris Williamson

Gymsozluk Instagram

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir