Emma Mackey

Emma Mackey

   

Emma Mackey Kimdir? Emma Mackey Boyu Kaç? Emma Mackey Kaç Kilogram? Emma Mackey nereli? Emma Mackey Vücut Ölçüleri Nedir? Emma Mackey Kaç yaşında? Emma Mackey Youtube? Emma Mackey Instagram? Emma Mackey TikTok? Emma Mackey ’in hayatı. Emma Mackey hakkında aklınıza gelebilecek bütün sorularınızın cevabı içeriğimizde sizleri bekliyor. Hemen okumaya başlayabilirsin.

İçindekiler
İlgini Çekebilir!  Kyedae

Emma Mackey Doğum Tarihi?

Emma Mackey 4 Ocak 1996 tarihinde doğmuştur.

Emma Mackey Kaç Kilo?

Emma Mackey 56 kilogram ağırlığındadır.

Emma Mackey Boyu Kaç?

Emma Mackey boyu 174 santimetredir.

Emma Mackey Kaç Yaşında?

Emma Mackey 27 yaşındadır.

Emma Mackey Nerelidir?

Emma Mackey Fransalıdır.

Emma Mackey Vücut Ölçüleri Nedir?

Emma Mackey Vücut Ölçüsü 32-24-32 inç.

Emma Mackey Instagram?

Emma Mackey Instagram.

Emma Mackey Biyografisi Ve Hayatı

Emma Mackey, 4 Ocak 1996’da Fransa’da doğmuş İngiliz-Fransız oyuncudur. 2019’dan beri Netflix komedi dizisi Sex Education’da Maeve Wiley karakterini canlandırmaktadır. Bu rolüyle büyük beğeni toplamış ve çeşitli ödüllere aday gösterilmiştir.

Erken dönem

Emma Mackey, Fransız bir baba ve İngiliz bir annenin kızı olarak Le Mans’da doğdu. Babası Philippe okul müdürü, annesi Rachel ise bir yardım kuruluşunda gönüllü olarak çalışmaktadır. Mackey, çocukluğunu Fransa’da geçirdi ve 2013 yılında Sablé-sur-Sarthe’de liseden mezun oldu.

İlgini Çekebilir!  Pamela Reif

Oyunculuk kariyeri

Mackey, oyunculuk kariyerine Leeds Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı eğitimi alırken başladı. Üniversitede çeşitli oyunlarda rol aldı ve mezun olduktan sonra Londra’ya taşındı.

Mackey’nin ilk profesyonel oyunculuk rolü, 2016 yılında yayınlanan korku filmi “Badger Lane”de oldu. Ardından, 2018 yılında “Summit Fever” filminde rol aldı.

Mackey’nin büyük çıkışı, 2019 yılında Netflix dizisi “Sex Education”da Maeve Wiley karakterini canlandırmasıyla gerçekleşti. Bu rolüyle büyük beğeni toplayan Mackey, çeşitli ödüllere aday gösterildi.

Ödüller ve adaylıklar

Emma Mackey, “Sex Education“daki rolüyle şu ödüllere aday gösterildi:

  • BAFTA Yükselen Yıldız Ödülü
  • En İyi Kadın Komedi Performansı Dalında BAFTA Televizyon Ödülü
  • British Independent Film Award for Best Lead Performance
  • British Independent Film Award for Best Ensemble Performance
İlgini Çekebilir!  Ege Cinel (Ege Fitness)

Sonraki projeleri

Emma Mackey, “Sex Education”ın dördüncü sezonunun ardından diziden ayrılacağını duyurdu. Mackey’nin gelecek projeleri arasında, Kenneth Branagh’ın yönettiği “Death on the Nile” filminde rol alıyor.

Sonuç

Emma Mackey, genç yaşta elde ettiği başarılarıyla dikkat çeken bir oyuncudur. “Sex Education”daki rolüyle büyük beğeni toplayan Mackey, gelecekte de önemli projelerde yer alacak gibi görünüyor.

Paylaş