Emilia Clarke

Emilia Clarke

   

Emilia Clarke Kimdir? Emilia Clarke Boyu Kaç? Emilia Clarke Kaç Kilogram? Emilia Clarke nereli? Emilia Clarke Vücut Ölçüleri Nedir? Emilia Clarke Kaç yaşında? Emilia Clarke Youtube? Emilia Clarke Instagram? Emilia Clarke TikTok? Emilia Clarke ’in hayatı. Emilia Clarke hakkında aklınıza gelebilecek bütün sorularınızın cevabı içeriğimizde sizleri bekliyor. Hemen okumaya başlayabilirsin.

Emilia Clarke Doğum Tarihi?

Emilia Clarke 23 Ekim 1986 tarihinde doğmuştur.

Emilia Clarke Kaç Kilo?

Emilia Clarke 52 kilogram ağırlığındadır.

Emilia Clarke Boyu Kaç?

Emilia Clarke boyu 157 santimetredir.

Emilia Clarke Kaç Yaşında?

Emilia Clarke 36 yaşındadır.

Emilia Clarke Nerelidir?

Emilia Clarke Amerikalıdır.

Emilia Clarke Vücut Ölçüleri Nedir?

Emilia Clarke Vücut Ölçüsü 34-26-34 inç.

Emilia Clarke Instagram?

Emilia Clarke Instagram.

Emilia Clarke Biyografisi Ve Hayatı

Emilia Clarke, İngiliz aktris. En çok HBO dizisi Game of Thrones’taki Daenerys Targaryen rolüyle tanınır. Bu rolüyle 2013, 2014, 2015, 2016 ve 2018 yıllarında Primetime Emmy Ödülü’ne aday gösterildi.

Clarke, 23 Ekim 1986’da Londra, İngiltere’de doğdu. Londra Müzik ve Drama Akademisi’nde oyunculuk eğitimi aldı.

Clarke’ın ilk önemli rolü, 2009 yılında ITV dizisi Doctors’ta Sarah Connor rolüydü. 2011 yılında Game of Thrones’ta Daenerys Targaryen rolünü üstlendi. Bu rolüyle dünya çapında üne kavuştu.

Clarke, Game of Thrones’un yanı sıra birçok filmde de rol aldı. Bu filmler arasında Terminator Genisys (2015), Me Before You (2016), Solo: A Star Wars Story (2018) ve Last Christmas (2019) yer alıyor.

Clarke, oyunculuğunun yanı sıra hayırseverlik çalışmalarıyla da tanınıyor. 2019 yılında, UNICEF’in iyi niyet elçisi oldu.

Emilia Clarke, yetenekli ve güzel bir aktristir. Game of Thrones’taki Daenerys Targaryen rolüyle dünya çapında üne kavuştu. Oyunculuğunun yanı sıra hayırseverlik çalışmalarıyla da tanınıyor.

Paylaş