Dustin Poirier

Dustin Poirier

   

Dustin Poirier Kimdir? Dustin Poirier Boyu Kaç? Dustin Poirier Kaç Kilogram? Dustin Poirier nereli? Dustin Poirier Vücut Ölçüleri Nedir? Dustin Poirier Kaç yaşında? Dustin Poirier Youtube? Dustin Poirier Instagram? Dustin Poirier TikTok? Dustin Poirier ’in hayatı. Dustin Poirier hakkında aklınıza gelebilecek bütün sorularınızın cevabı içeriğimizde sizleri bekliyor. Hemen okumaya başlayabilirsin.

İçindekiler
İlgini Çekebilir!  Anne Hathaway

Dustin Poirier Doğum Tarihi?

Dustin Poirier 19 Ocak 1989 tarihinde doğmuştur.

Dustin Poirier Kaç Kilo?

Dustin Poirier 70 kilogram ağırlığındadır.

Dustin Poirier Boyu Kaç?

Dustin Poirier boyu 175 santimetredir.

Dustin Poirier Kaç Yaşında?

Dustin Poirier 34 yaşındadır.

Dustin Poirier Nerelidir?

Dustin Poirier Amerikalıdır.

Dustin Poirier Skoru Nedir?

Dustin Poirier Skoru 29 Galibiyet 8 Mağlubiyet

Dustin Poirier Sıkleti Nedir?

Dustin Poirier Hafif Sıklettir.

Dustin Poirier Instagram?

Dustin Poirier Instagram.

Dustin Poirier Biyografisi Ve Hayatı

Dustin Poirier, Amerika’nın Güney’inin kalbinden çıkıp dünya sahnesine fırtına gibi gelen bir dövüş sanatçısı. 1 Ağustos 2023 itibariyle UFC Hafif Sıklet sıralamasında 3. sırada bulunan Poirier, başarıları ve çekişmeli mücadeleleriyle tanınıyor.

İlgini Çekebilir!  Cindy Mello

Hayat ve Kariyer

Dustin Poirier, Lafayette, Louisiana’da doğdu ve bu güne kadar geçmişine gururla bakıyor. 16 yaşında amatör boksa adım atan Poirier, 2009’da profesyonel MMA kariyerine başladı. UFC’ye adım attığı 2012’den beri, dövüş dünyasında iz bırakıyor.

Dustin Poirier Dövüş Stili ve Çıkışları

Dustin Poirier
Dustin Poirier

Poirier, bokstan, kickbokstan, jiu-jitsu’dan ve muay thai’den ilham alarak benzersiz bir dövüş stili geliştirdi. UFC’deki ilk maçında Marcus Brimage’i devirerek çıkış yaptı. Anthony Pettis’i yendiği 2016’da UFC Hafif Sıklet Şampiyonluğu için bir numaralı aday oldu.

Dustin Poirier Zirveye Yükseliş

2017’de Eddie Alvarez’i mağlup ederek Geçici Hafif Sıklet Şampiyonu oldu. Bu unvanını 2018’de Conor McGregor karşısında korudu. 2019’da ikinci kez McGregor’u yendi ve UFC Hafif Sıklet Şampiyonu oldu. Ancak, 2021’de Charles Oliveira’ya karşı kaybetti.

Kariyer İstatistikleri

UFC kariyerinde 29 maça çıkan Poirier, 20 galibiyet ve 9 mağlubiyet elde etti. Amerikalı dövüşçüler arasında en çok galibiyet alan isimlerden biri olarak dikkat çekiyor.

İlgini Çekebilir!  Alyson Hannigan

Ödüller ve Başarılar

Poirier’in kariyeri, 2016’da UFC Yılın Dövüşçüsü, Yılın Dönüşçüsü ve Yılın En İyi Dövüşü (Eddie Alvarez ile) ödüllerini kazanarak zirveye taşındı. 2018’de Conor McGregor ile olan mücadelesi de Yılın En İyi Dövüşü seçildi.

İnsanlara Odaklanan Dövüşçü

Dustin Poirier, dövüş stili ve kişiliğiyle sadece bir sporcu değil, aynı zamanda insanlar arasında sevilen bir figür. Heyecanlı ve eğlenceli mücadeleleri, UFC hayranlarının gönlünde taht kurmasını sağladı.

Son Gelişmeler ve Gelecek Hedefleri

2022’de Conor McGregor’u üçüncü kez yenen Poirier, ardından Charles Oliveira ile bir rövanşa çıktı ancak maçı kaybetti. Gelecek hedefleri ve dövüş dünyasındaki son gelişmelerle ilgili bilgileri takip etmeye devam edelim.

BaşarılarYıl
UFC Yılın Dövüşçüsü2016
UFC Yılın Dönüşçüsü2016
Yılın En İyi Dövüşü (Eddie Alvarez ile)2016
Yılın En İyi Dövüşü (Conor McGregor ile)2018

Dustin Poirier’in dövüş dünyasındaki yolculuğunu takip ederken, onun tutkusu ve azmiyle ilham alabilir ve büyüleyici kariyerine şahitlik edebilirsiniz.

Paylaş