Dua Lipa

Dua Lipa

   

Dua Lipa Kimdir? Dua Lipa Boyu Kaç? Dua Lipa Kaç Kilogram? Dua Lipa nereli? Dua Lipa Kaç yaşında? Dua Lipa Vücut ölçüleri. Dua Lipa’in hayatı. Dua Lipa hakkında aklınıza gelebilecek bütün sorularınızın cevabı içeriğimizde sizleri bekliyor. Hemen okumaya başlayabilirsin.

Dua Lipa Boyu Kaç?

Dua Lipa boyu 173 santimetredir.

Dua Lipa Kaç Kilo?

Dua Lipa 58 kg ağırlığındadır.

Dua Lipa Nereli?

Dua Lipa Amerikalıdır.

Dua Lipa Doğum Tarihi?

Dua Lipa 22 Ağustos 1995 tarihinde doğmuştur.

Dua Lipa Kaç Yaşında?

Dua Lipa 28 yaşındadır.

İlgini Çekebilir!  Luna Maya

Dua Lipa Vücut Ölçüleri Nedir?

Dua Lipa vücut ölçüleri 35-26-35 inç.

Dua Lipa Biyografisi Ve Hayatı

Dua Lipa, son yıllarda uluslararası üne kavuşan İngiliz şarkıcı-söz yazarıdır. İki Grammy Ödülü de dahil olmak üzere çok sayıda ödül kazandı ve müziği dünya çapında milyarlarca kez dinlendi.

Lipa, Londra’da Kosovalı Arnavut bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Müzik kariyerine 2010 yılında Warner Bros. Records ile sözleşme imzaladığında başladı. İlk albümü Dua Lipa, 2017’de piyasaya çıktı ve ticari bir başarı elde ederek Birleşik Krallık’ta bir numaraya, ABD’de ise altı numaraya ulaştı. Albüm hit single’lar “New Rules” ve “IDGAF”ı doğurdu.

Lipa’nın ikinci albümü Future Nostalgia 2020’de yayınlandı ve çıkışından bile daha başarılı oldu. Albüm 20’den fazla ülkede liste başı oldu ve “Don’t Start Now”, “Break My Heart” ve “Levitating” gibi hit single’ları ortaya çıkardı.

İlgini Çekebilir!  Deniz Saypınar

Lipa, akılda kalıcı pop şarkıları ve enerjik canlı performanslarıyla tanınıyor. Vokal yeteneği ve moda anlayışıyla övgüler aldı. Ayrıca LGBTQ+ haklarının açık sözlü bir savunucusudur.

Dua Lipa’nın şarkılarını kim yazıyor?

Dua Lipa, şarkılarının çoğunu kendi yazdı veya birlikte yazdı. Ayrıca Emily Warren, Andrew Watt ve Max Martin gibi diğer yazarlarla da işbirliği yaptı.

Emily Warren, Rihanna, Selena Gomez ve The Chainsmokers gibi pop müziğin en büyük isimlerinden bazılarıyla çalışan Grammy adayı bir söz yazarıdır. Lipa’nın “No Lie”, “New Rules”, “Don’t Start Now” ve “We’re Good” dahil olmak üzere dört şarkısının ortak yazarıdır.

Andrew Watt, Justin Bieber, Miley Cyrus ve Post Malone gibi sanatçılarla çalışan Grammy ödüllü bir yapımcı ve söz yazarıdır. Lipa’nın hit single’ı “Levitating”in ortak yapımcılığını ve ortak yazarlığını üstlendi.

İlgini Çekebilir!  Ana Lorde

Max Martin, Katy Perry’den “Roar”, Justin Bieber’dan “Baby” ve Taylor Swift’ten “Shake It Off” gibi tüm zamanların en büyük pop hitlerinden bazılarını yazan veya ortak yazan İsveçli bir söz yazarı ve yapımcıdır. Lipa’nın hit single’ı “Break My Heart”ın yapımcılığını ve ortak yazarlığını üstlendi.

Dua Lipa’nın müzik endüstrisi üzerindeki etkisi

Dua Lipa, dünyanın en popüler ve başarılı pop yıldızlarından biridir. Engelleri yıktı ve diğer kadın sanatçıların önünü açtı. Müziği akılda kalıcı ve ilişkilendirilebilir, canlı performansları enerjik ve heyecan verici. Birçok insan için bir ilham kaynağı ve müzik endüstrisinde uzun yıllar boyunca bir güç olmaya devam edeceğinden emin.

Dua Lipa Instagram

gymsozluk Instagram

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir