Dorian Yates

Dorian Yates

   

Dorian Yates Kimdir? Dorian Yates Boyu Kaç? Dorian Yates Kaç Kilogram? Dorian Yates nereli? Dorian Yates Kaç yaşında? Dorian Yates Vücut ölçüleri. Dorian Yates’in hayatı. Dorian Yates hakkında aklınıza gelebilecek bütün sorularınızın cevabı içeriğimizde sizleri bekliyor. Hemen okumaya başlayabilirsin.

Dorian Yates Boyu Kaç?

Dorian Yates boyu 175 santimetredir.

Dorian Yates Kaç Kilo?

Dorian Yates 119-132 kg ağırlığındadır.

Dorian Yates Nereli?

Dorian Yates İngilterelidir.

Dorian Yates Doğum Tarihi?

Dorian Yates 19 Nisan 1962 tarihinde doğmuştur.

Dorian Yates Kaç Yaşında ?

Dorian Yates 61 yaşında.

İlgini Çekebilir!  Tyron Woodley

Dorian Yates Kol Ölçüsü Nedir?

Dorian Yates kol ölçüsü 53 santimetredir.

Dorian Yates Bel Ölçüsü Nedir?

Dorian Yates bel ölçüsü 86 santimetredir

Dorian Yates Göğüs Ölçüsü Nedir?

Dorian Yates Göğüs ölçüsü 145 santimetredir

Dorian Yates Biyografisi Ve Hayatı

Dorian Yates, tüm zamanların en büyük vücut geliştiricilerinden biri olarak kabul edilen İngiliz bir vücut geliştiricidir. 1992’den 1997’ye kadar arka arkaya altı kez Mr. Olympia yarışmasını kazandı.

Yates, 1962’de İngiltere’nin Birmingham kentinde doğdu. Vücut geliştirmeye 18 yaşında başladı ve sporda hızla yükseldi. 1985’te ilk büyük yarışmasını, İngiliz Grand Prix’sini kazandı.

Yates’in fiziği inanılmaz büyüklüğü ve tanımı ile karakterize edildi. Ayrıca genellikle 10 saatlik antrenmanları içeren yoğun antrenman rejimi ile de biliniyordu.

1992’de Yates, ilk Mr. Olympia unvanını kazandı. Yarışmayı altı kez daha kazandı ve Arnold Schwarzenegger ile tüm zamanların en çok Mr. Olympia unvanı kazanan ikinci kişi oldu.

İlgini Çekebilir!  Bar Refaeli

Yates, 1997’de rekabetçi vücut geliştirmeden emekli oldu. O zamandan beri kişisel antrenör ve vücut geliştirme koçu olarak çalıştı. Ayrıca “Kan ve Bağırsaklar” ve “Dorian Yates: Eğitim El Kitabı” dahil olmak üzere vücut geliştirme üzerine birkaç kitap yazdı.

Yates, vücut geliştirmenin gerçek bir efsanesidir. Tüm zamanların en başarılı vücut geliştiricilerinden biridir ve fiziği spordaki en etkileyicilerden biri olarak kabul edilir. Vücut geliştirmeye olan bağlılığı, her yerdeki vücut geliştiricileri için bir ilham kaynağıdır.

İşte Dorian Yates’in en dikkate değer başarılarından bazıları:

  • 6 kez Mr. Olympia şampiyonu (1992-1997)
  • 3 kez Arnold Classic şampiyonu (1991, 1993, 1997)
  • 1 kez İngiliz Grand Prix şampiyonu (1985)
  • 1 kez Gecenin Şampiyonları şampiyonu (1997)
  • 1 kez Ustalar Olympia şampiyonu (2002)

Yates’in antrenman rejimi, yoğunluğuyla efsaneydi. Genellikle günde 10 saat, haftada 6 gün antrenman yapardı. Antrenmanları, squat, deadlift ve bench press gibi bileşik egzersizlere odaklanırdı. Ayrıca belirli kas gruplarını hedeflemek için çeşitli izolasyon egzersizleri de kullanırdı.

İlgini Çekebilir!  Charlize Theron

Yates’in diyeti de çok katıydı. Günde 6-8 öğün yerdi ve yüksek proteinli, düşük yağlı yiyecekler yemeye odaklanırdı. Diyetini creatine, protein tozu ve diğer takviyelerle de desteklerdi.

Yates’in vücut geliştirmeye olan bağlılığı eşi benzeri yoktu. En iyisi olmak için gerekli olan sıkı çalışmayı ve fedakarlığı yapmaya istekliydi. Başarıları, sıkı çalışmasının ve bağlılığının bir kanıtıdır.

Dorian Yates, vücut geliştirmenin gerçek bir efsanesidir. Tüm zamanların en başarılı vücut geliştiricilerinden biridir ve fiziği spordaki en etkileyicilerden biri olarak kabul edilir. Vücut geliştirmeye olan bağlılığı, her yerdeki vücut geliştiricileri için bir ilham kaynağıdır.

Dorian Yates Instagram

gymsozluk Instagram

Paylaş