Conor Mcgregor

Conor Mcgregor

   

Conor Mcgregor Kimdir? Conor Mcgregor Boyu Kaç? Conor Mcgregor Kaç Kilogram? Conor Mcgregor nereli? Conor Mcgregor Kaç yaşında? Conor Mcgregor Vücut ölçüleri. Conor Mcgregor’in hayatı. Conor Mcgregor hakkında aklınıza gelebilecek bütün sorularınızın cevabı içeriğimizde sizleri bekliyor. Hemen okumaya başlayabilirsin.

Conor Mcgregor Boyu Kaç?

Conor Mcgregor boyu 175 santimetredir.

Conor Mcgregor Kaç Kilo?

Conor Mcgregor 77kg ağırlığındadır.

Conor Mcgregor Kanat Açıklığı?

Conor Mcgregor kanat açıklığı 188 santimetredir.

İlgini Çekebilir!  Jessica Alexander

Conor Mcgregor Sıkleti?

Conor Mcgregor sıkleti Tüy sıklet, hafif sıklet, yarı orta sıklettir

Conor Mcgregor Nereli?

Conor Mcgregor İrlandalıdır.

Conor Mcgregor Doğum Tarihi?

Conor Mcgregor 14 Temmuz 1988 tarihinde doğmuştur.

Conor Mcgregor Kaç Yaşında?

Conor Mcgregor 34 yaşındadır.

Conor Mcgregor Tam Adı?

Conor Mcgregor tam adı Conor Anthony McGregor’dır

Conor Mcgregor Takma Adı?

Conor Mcgregor takma adı Notorious’dur

Conor Mcgregor Skoru?

Conor Mcgregor skoru 22 galibiyet, 6 yenilgi, 0 beraberlikdir.

Conor Mcgregor Biyografisi ve Hayatı

Conor Mcgregor 1988’de İrlanda’nın başkenti Dublin’de dünyaya geldi. McGregor, 12 yaşında boks ve kick boks yaparak UFC temellerini attı. O genç yaşlarda İrlanda’da boks şampiyonu oldu. 2007 yılında ilk MMA maçında Kieran Campbell’ı nakavt etti. 2013 yılında ilk UFC dövüşünde Marcus Brimage’i nakavt etti. Sırasıyla Max Holloway, Diego Brandao, Dustin Poirier ve Dennis Siver’i nakavt etti ve bu sürede tüm dünyanın ilgisini çekmeyi başardı. McGregor MMA kariyerine 2008’de başladı. 2012’de Cage Warriors organizasyonunda tüy sıklet ve hafif sıklet şampiyonluğunu aynı anda yaşayan ünlü dövüşçü, Cage Warriors’da kazandığı iki unvanı da UFC ile anlaştıktan sonra boşa çıkarmıştır. 2015 yılında UFC 194’te Jose Aldo’yu 13 saniyede nakavt ederek UFC tüy sıklet şampiyonu oldu.

İlgini Çekebilir!  Sude Akar (Sudemwahw)

Bu nakavt UFC unvan maçları tarihinin en hızlı nakavtı oldu. 2016 yılında UFC 205’te Eddie Alvarez’i nakavt ederek hafif sıklet şampiyonu oldu ve UFC tarihinde iki ayrı sıklette aynı anda şampiyon olan ilk dövüşçü oldu. Genelde maçlarında agresif taraf olmayı yeğleyen Conor aynı zamanda face to face zamanlarında veya maçlardan önce rakiplerine psikolojik baskı kurmayı seven biri. Chad Mendes ile geçici UFC tüy sıklet şampiyonluk maçına çıktı ve rakibini nakavt ederek geçici şampiyon oldu. Daha sonra Jose Aldo’yla karşılaştı ve 13 saniyede maçı kazanarak UFC tüy sıklet kemerini aldı.

2016 yılında ise hafif sıklet şampiyonu Rafael dos Anjos ile karşılaşacağı açıklandı fakat dos Anjos sakatlandığını açıklayınca rakibi Nate Diaz oldu. 5 Mart 2016 UFC 196 etkinliğinde Nate Diaz’a kaybetti ve ilk UFC yenilgisini aldı. 20 Ağustos 2016 UFC 202’de Nate Diaz’ı puanla mağlup etti ve tekrar hafif sıklete dönüş yaptı.

İlgini Çekebilir!  Alexa Grasso

12 Kasım 2016’da UFC hafif sıklet şampiyonluk maçı için Eddie Alvarez ile karşılaştı ve rakibini 2. roundda nakavt etti. Bu nakavt ile McGregor UFC tarihinde 2 sıklette şampiyon olan ilk dövüşçü unvanını aldı. McGregor’un profesyonel boks kariyeri ise 2017’de başladı.

İlk maçında Floyd Mayweather Jr.’a mağlup oldu. McGregor MMA tarihinin en popüler ismi olmakla da ön plana çıkıyor. UFC tarihinin en çok PPV satışı yapılan altı şovunun dördünde ana maçta McGregor dövüşüyordu. Ana maçında Nate Diaz ile karşılaştığı UFC 202 şovu 1.65 milyon satış yapmış ve en çok PPV satışı yapılan MMA şovu olmuştur. Ayrıca Mayweather ile yaptığı boks maçı da Kuzey Amerika’da 4.3 milyon PPV satışı yapmıştır ve bu sayı tüm zamanların en yüksek ikinci PPV satışı olarak kayıtlara geçmiştir.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir