Cetin Koroglu

Çetin Köroğlu

   

Çetin Köroğlu Kimdir? Çetin Köroğlu Boyu Kaç? Çetin Köroğlu Kaç Kilogram? Çetin Köroğlu nereli? Çetin Köroğlu Kaç yaşında? Çetin Köroğlu Vücut ölçüleri. Çetin Köroğlu’in hayatı. Çetin Köroğlu hakkında aklınıza gelebilecek bütün sorularınızın cevabı içeriğimizde sizleri bekliyor. Hemen okumaya başlayabilirsin.

IFBB Pro Card sahibi profesyonel sporcu Çetin Köroğlu’nun hayat hikayesini, doğum tarihini ve vücut ölçülerini sizin için bir araya getirdik.

Çetin Köroğlu Boyu Kaç?

Çetin Köroğlu’nun boyu 171 santimetre uzunluğundadır.

Çetin Köroğlu Kaç Kilo?

Çetin Köroğlu 90 kilogram ağırlığındadır.

Çetin Köroğlu Doğum Tarihi?

Çetin Köroğlu 5 Mayıs 1987 tarihinde doğmuştur.

Çetin Köroğlu Kol Ölçüsü Nedir?

Çetin Köroğlu’nun kolu 47 santimetredir.

İlgini Çekebilir!  George Foreman

Çetin Köroğlu Göğüs Ölçüsü Nedir?

Çetin Köroğlu’nun göğsü 132 santimetredir.

Çetin Köroğlu Bel Ölçüsü Nedir?

Çetin Köroğlu’nun beli 76-77 santimetredir.

Çetin Köroğlu Omuz Ölçüsü Nedir?

Çetin Köroğlu’nun omuzu 142 santimetredir.

Çetin Köroğlu Biyografisi ve Hayatı?

Çetin Köroğlu 10.11.1986 yılın Trabzon Akçaabat’da doğdu. Spor hayatına 9 yaşında futbol ile başladı. Lise çağına gelene kadar hentbol, voleybol, judo ve boks sporları ile uğraştı. Lise çağında vücut geliştirme ile tanıştı. 10-12 yıl boyunca hayatının yarısından fazlasını vücut geliştirmeye adadı.

Çetin Köroğlu 2013 yılında 26 yaşındayken evlenerek daha ciddi ve düzenli bir hayata adımını attı. Sporunu hayatının merkezine alarak 27 yaşında spor salonu açma kararı aldı. Antrenörlük belgelerini alarak 2014 yılında spor salonunu açtı. Bu zamana kadar vücut geliştirme yarışmalarını hep takip ederdi fakat yarışma gibi bir düşüncesi yoktu. 2016 yılında Türkiye’de federasyon tarafından yapılan yarışmaya salonunda çalışan bir arkadaşını götürdü. Ortamdan oldukça etkilenen Çetin Köroğlu bende yarışabilirim diyerek yarışmacı hayatına adımını attı.

O yıl verimli bir yarışma hazırlığı geçirip 2017 yılında erkekler fizik -173 kategorisinde ilk yarışını yaptı. Fakat ilk yarış acemiliğinden dolayı finallere kalamadı. Oldukça hırslanan Çetin Köroğlu hiç boşluk vermeden yeni yarışa hazırlandı ve 6 ay sonra şampiyonluğunu aldı. Türkiye’de yapması gerektiğini yaptığını düşündüğü için yurt dışı yarışları araştırdı. Gözünü en yükseğe dikmişti bu nedenden dolayı yarışmak için NPC yarışlarını tercih etti. Türkiyedeki yarışlar ile NPC yarışlarındaki Erkek Fiziği tanımı arasında kocaman bir uçurum vardı. Fakat bu büyük fark Çetin Köroğlu’nu girdiği yoldan geri döndüremedi.

İlgini Çekebilir!  Lauren Summer

NPC yarışına hazırlanmaya başladı. Süreç boyunca Covid salgını nedeniyle maddi ve manevi birçok zorlukla savaştı fakat bunlara rağmen sporunu, antrenmanlarını aksatmadı. 2020 yılı sonlarına doğru salonlar açılmaya başladıkça hem salonuyla ilgilendi hem de antrenmanlarını aksatmadı. Sevenlerinin desteğiyle beraber NPC Worldwide Russia yarışına katılmaya karar vermişti. Çetin Köroğlu sevenlerinin desteğine minnettar olduğunu her zaman dile getiriyor. Kötü eleştiri aldığı insanlara da hiçbir zaman kin beslemediğini söylüyor.

Rusya yarışında formu çok iyi olmasına rağmen sıkletinde 2. oldu. Hakemlerden aldığı dönüşler doğrultusunda pozlamasını geliştirmeye karar verdi.

Sıradaki yarışı zor bir yarış olan Kuwait Pro idi. Bu yarışına Rusya yarışından sonra 5 kilogram kütle koyarak 89 kilo çıkmıştı. Fakat çok iri olduğu söylenerek final yapamadan elendi. Büyümek ve küçülmek arasında kalan Çetin Köroğlu daha fazla detaylanma yolunda çalışmaya karar verdi. Şimdiye kadar hiçbir koçla beraber de çalışmamıştı.

İlgini Çekebilir!  Ben Pakulski

2022 yılı Bölge ve Türkiye şampiyonası için İstanbul’a gelen Çetin Köroğlu yıllardır samimiyeti olan swissnutrition firmasından sponsorluk teklifi aldı ve hayatını değiştircek Dubai Pro yarışı için swissnutrition önderliğinde hazırlanmaya başladı. Teklifi kabul ettiğinde sadece 35 gün vardı fakat formu hazırdı. Dubai Pro yarışında Kuwait pro ile aynı hakem heyeti ve aynı organizatör vardı. Bu yüzden çekinse de bu sefer başaracağına inanıyordu.

Her şey yolunda ve istediği gibi gitti ve yıllardır hedeflediği Pro Card’ı aldı. Dubai Pro yarışında takım arkadaşı olan Furkan Tunç ve Tunahan Güler ile Mens Physique kategorisindeki bütün Pro Cardları Türkiye’ye kazandırdılar.

Çetin Köroğlu 2. yarışında Türkiye şampiyonu, uluslararası 3. yarışında Pro Card kazanarak başarıya kısa sürede ulaşma konusunda insanlara örnek oluyor. Sıradaki hedefi ise Olympia sahnesinde ülkesini temsil etmek. Bu hedefe sadece 1 şampiyonluk uzakta.

Çetin Köroğlu Instagram

Paylaş