Carlos Sainz Jr

Carlos Sainz Jr.

   

Carlos Sainz Jr. Kimdir? Carlos Sainz Jr. Boyu Kaç? Carlos Sainz Jr. Kaç Yaşında? Carlos Sainz Jr. Kaç Kilogram? Carlos Sainz Jr. Hangi Takımın Sürücüsüdür? Carlos Sainz Jr. nereli? Carlos Sainz Jr. Kaç yaşında? Carlos Sainz Jr. Kaç Kere Dünya Şampiyonu Oldu? Carlos Sainz Jr.’in hayatı. Carlos Sainz Jr. hakkında aklınıza gelebilecek bütün sorularınızın cevabı içeriğimizde sizleri bekliyor. Hemen okumaya başlayabilirsin.

Carlos Sainz Jr. Nereli?

Carlos Sainz Jr. İspanyoldur.

Carlos Sainz Jr. Doğum Tarihi?

Carlos Sainz Jr. 1 Eylül 1994 tarihinde doğmuştur.

Carlos Sainz Jr. Kaç Yaşında?

Carlos Sainz Jr. 29 yaşındadır.

Carlos Sainz Jr. Boyu Kaç?

Carlos Sainz Jr. boyu 178 santimetredir.

Carlos Sainz Jr. Kaç Kilo?

Carlos Sainz Jr. 64 kilogram.

Carlos Sainz Jr. Hangi Takımın Sürücüsüdür?

Carlos Sainz Jr. Scuderia Ferrari Takımının Sürücüsüdür.

İlgini Çekebilir!  Key Alves

Carlos Sainz Jr. Kaç Kere Dünya Şampiyonu Oldu?

Carlos Sainz Jr. Hiç Dünya Şampiyonu olamadı.

Carlos Sainz Jr. Biyografisi Ve Hayatı

Carlos Sainz Jr., şu anda Formula 1‘de Scuderia Ferrari için yarışan İspanyol bir yarış pilotudur. Ralli Dünya Şampiyonu olan Carlos Sainz Sr.’ın oğludur.

Sainz, 1 Eylül 1994’te Madrid, İspanya’da doğdu. Karting kariyerine 2004 yılında başladı ve 2008 yılında Asya-Pasifik KF3 şampiyonluğunu kazandı. Ardından tek koltuklu yarışlara geçti ve 2014 yılında Formula Renault 3.5 Serisini kazandı.

Sainz, 2015 yılında Toro Rosso ile Formula 1‘deki ilk yarışına çıktı. 2017 yılında Renault’ya, 2019 yılında McLaren’a ve 2021 yılında Ferrari’ye geçti.

Sainz, 2022 Britanya Grand Prix’sini kazanarak Formula 1‘deki ilk zaferini elde etti. Ayrıca 11 kez podyuma çıktı.

İlgini Çekebilir!  Randal Keith Orton (Randy Orton)

Sainz, agresif sürüş tarzı ve geçme yeteneği ile tanınır. Aynı zamanda çok tutarlı bir sürücüdür ve yarışlarının %75’inde puan almıştır.

2022 yılında Sainz, Formula 1’deki en iyi sürücülerden biri olarak kabul edilmektedir. 2023 Pilotlar Şampiyonası’nda sırasını görmek için tıklayınız.

Genel olarak, Carlos Sainz Jr. çok yetenekli bir sürücü ve hala yükselişte. Dünya şampiyonu olma potansiyeline sahip ve önümüzdeki yıllarda izlenmesi gereken biri olacak.

Carlos Sainz Jr Instagram

gymsozluk Instagram

Paylaş