boyun çalışmak

--kalın kaslı bir boyun bir erkeği daha iri ve daha çekici gösterir. güçlü bir boyun postürünüzü düzeltmeye yardımcı olur ve dövüş sporlarıyla uğraşan arkadaşlar için önemli kaslardan birisidir
--ben 1,2 ay sürekli boyun çalışmıştım ve 39 cmden 43 cmye çıktım. düşük kilo yüksek tekrar çalışmalarla çok iyi gelişir. (1 kilo plakayla 40,45 tekrar yapmak veya son setlerde ağırlıksız hissederek tükenişe gitmek gibi)
--antrenmandan önce trapezlerinizi ve boynunuzu bir güzel ısıtın yüksek kilolardan kaçının tadınız kaçmasın sonra. eğer ilk defa boyun çalışacaksanız veya uzun süredir çalışmıyorsanız alttaki videoda gösterilen neck bridge hareketini asla tavsiye etmem ileri seviye harekettir alacağınız riske değmez.bulabildiğim en iyi anlatan türkçe video bunlar. daha detaylı ama ingilizce kaynak için boyun takıntılı alphadestiny abimizi ekleyelim.

--naçizane kendi yaptığım boyun programım
-neck extensions 4x40: kafayı ön ve arkaya hareket ettirerek yapılır karın ve kol kaslarınızın hareketten çalmamasına dikkat edin.
-neck side extensions 4x40: kafayı sağ ve sola hareket ettirerek yapılır.
plaka kafanızı acıtıyorsa bere takarak idmanı yapabilirsiniz. bu program kesmezse set sayısını veya ağırlığı arttırın.
dipnot: arkadaşlar merak eden olursa bear mode fiziğini de ele alabilirim çünkü türkçe video çeken kimse yok.
çocukluktan beri barfiks vs hareketlerini çok yapardım o yüzden boynum da kaslı, görünüşüne çok etkisi var
bear mode daha önce duymamıştım iyi olur aslında
formula 1 sürücüleri çalışır genelde ama muhtemelen dayanıklılık artırmak için
özellikle hiç çalışmadım ama normal antrenmanlarım illaki etki ediyor
aklıma trapezlerden dolayı tom hardy geldi
güreşçiler yapıyor diye duymuştum. ben de en basitinden neck curl ağırlıksız yapardım. bence abartmadan yapılabilir, kitap koyarak yavaş yavaş ağırlık arttırılabilir.
ama boyun sonuçta vücudun en dikkat edilmesi gereken yeri. fazla çeşitli harekete gerek olduğunu da düşünmüyorum, riske değecek bir kazancı yok. o baş üstü yerde yapılan hareket pek sağlıklı bir pozisyon değil bence.
bear mode fiziği hakkında başlık açacaktım fakat karakter fazla olduğu için midir bilmem açmadı. sebebini bilen varsa aydınlatabilir.
dikkatli olunması gerek çalışırken kasların çalışması gerek yanlış çalışma sonucu boyun fıtığına kadar kötü sonuçlara yol açabilir.
neck harness yakın bir zamanda aldım gerçekten iyi gelişim sağlıyor
en sevdiğimdir. aynı zamanda güreş köprüsünde press yaparak daha da sert bir sekilde calisilabilir.

gizlilik politikası hakkımızda iletişim sss instagram telegram Height and Weight Größe und Gewicht
üyeler yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur gymsozluk sorumluluk kabul etmez