Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger

   

Arnold Schwarzenegger Kimdir? Arnold Schwarzenegger Boyu Kaç? Arnold Schwarzenegger Kaç Kilogram? Arnold Schwarzenegger nereli? Arnold Schwarzenegger Kaç yaşında? Arnold Schwarzenegger Vücut ölçüleri. Arnold Schwarzenegger’in hayatı. Arnold Schwarzenegger hakkında aklınıza gelebilecek bütün sorularınızın cevabı içeriğimizde sizleri bekliyor. Hemen okumaya başlayabilirsin.

Arnold Schwarzenegger Boyu Kaç?

Arnold Schwarzenegger boyu 188 santimetredir.

Arnold Schwarzenegger Kaç Kilo?

Arnold Schwarzenegger 113kg ağırlığındadır.

Arnold Schwarzenegger Nereli?

Arnold Schwarzenegger Avusturyalıdır.

Arnold Schwarzenegger Doğum Tarihi?

Arnold Schwarzenegger 30 Temmuz 1947 tarihinde doğmuştur.

Arnold Schwarzenegger Kaç Yaşında?

Arnold Schwarzenegger 66 yaşındadır.

İlgini Çekebilir!  Amanda Seyfried

Arnold Schwarzenegger Tam Adı Nedir?

Arnold Schwarzenegger tam adı Arnold Alois Schwarzenegger’dir.

Arnold Schwarzenegger Biyografisi ve Hayatı

Arnold Alois Schwarzenegger 1947 doğumlu Amerikalı sporcu, aktör ve politikacıdır. Vücut geliştirme sporunda tüm zamanların en iyisi olarak bilinir. Arnold Schwarzenegger 1966’da önce Almanya ve aynı yıl Avrupa şampiyonu olduktan sonra kariyerindeki ilk amatör Uluslararası Vücut geliştirme şampiyonluğunu N.A.B.B.A Mr. Universe yarışması ile 1967 yılında İngiltere’de kazandı. O yıllarda bilinen en büyük organizasyonda 5 kez şampiyon oldu. Ancak onu tam anlamıyla dünyaya tanıtan Amerikalı serbest girişimci Joe Wider’ın düzenlediği ve daha sonra vücut geliştirmenin Oscar’ı olarak kabul edilen Mr.Olympia oldu. Bu yarışmayı 6 kez kazandı.

1979 yılında Wisconsin Üniversitesi’nden İşletme ve Ekonomi bölümü mezunu olarak çıktı. 1986’da John F. Kennedy’nin yeğeni ile evlendi. Spor hayatından sonra aktörlük hayatı başlamış oldu ve başta Terminatör olmak üzere birçok filmde oynadı. Arnold Schwarzenegger ılımlı bir Cumhuriyetçidir. Mali açıdan muhafazakâr ve sosyal açıdan liberal olduğunu söylemektedir. Kürtaj konusunda, kendisini seçim yanlısı olarak nitelendiriyor, ancak küçükler için ebeveyn bildirimini ve kısmi doğum kürtajını yasaklamayı desteklemektedir. Yerel ortaklıklar gibi eşcinsel haklarını destekledi. Bir Cumhuriyetçi olarak, Schwarzenegger ilk olarak 7 Ekim 2003 tarihinde Vali Gray Davis’in yerine özel bir geri çekilme seçiminde seçildi.

İlgini Çekebilir!  Michelle Bieri

Davis’in görev süresinin geri kalanına hizmet etmek için 17 Kasım’da yemin etti. Daha sonra 2006 Kaliforniya valilik seçimlerinde vali olarak görev yapmak üzere yeniden seçildi. 2011 yılında vali olarak ikinci görevini tamamladı ve oyunculuk kariyerine geri döndü. Arnold Schwarzenegger, 24 Nisan 2004 tarihinde, 19-26 Nisan tarihleri arasındaki haftayı, sözde “Ermeni soykırımını anma günü” ilan etti. İstanbul’dan Konstantinopolis diye söz eden Schwarzenegger, California’nın 700 bin Ermeniyi barındırdığını, Ermenistan dışında en büyük Ermeni topluluğunun California’da bulunduğunu belirtti. Kendisi 25 yıllık eşini evin hizmetçisiyle aldatmıştır ve aynı zamanda ondan birde çocuğu vardır. Çift, 2011 yılında açtıkları dava neticesinde 2017’de boşandılar. Ocak 2014’te kendisine sorulduğunda, “Ünlü olduğun şeylerden … hangisiyle pişmanlık duyuyorsun?” şeklindeki soruya Schwarzenegger, “Ailemin acısına neden olan ve bizi ayırdığı için yaptığım hatalardan pişmanım” dedi.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir