Andrea Botez

Andrea Botez

   

Andrea Botez Kimdir? Andrea Botez Boyu Kaç? Andrea Botez Kaç Kilogram? Andrea Botez nereli? Andrea Botez Vücut Ölçüleri Nedir? Andrea Botez Kaç yaşında? Andrea Botez Youtube? Andrea Botez Instagram? Andrea Botez TikTok? Andrea Botez ’in hayatı. Andrea Botez hakkında aklınıza gelebilecek bütün sorularınızın cevabı içeriğimizde sizleri bekliyor. Hemen okumaya başlayabilirsin.

Andrea Botez Doğum Tarihi?

Andrea Botez 6 Nisan 2002 tarihinde doğmuştur.

Andrea Botez Kaç Kilo?

Andrea Botez 55 kilogram ağırlığındadır.

Andrea Botez Boyu Kaç?

Andrea Botez boyu 163 santimetredir.

Andrea Botez Kaç Yaşında?

Andrea Botez 21 yaşındadır.

Andrea Botez Nerelidir?

Andrea Botez Kanadalıdır.

Andrea Botez Vücut Ölçüleri Nedir?

Andrea Botez Vücut Ölçüsü 33-24-35 inç.

Andrea Botez Instagram?

Andrea Botez Instagram.

Andrea Botez Biyografisi Ve Hayatı

Andrea Botez, Kanada’nın gururu olan bir satranç oyuncusu, Twitch yayıncısı ve sosyal medya fenomenidir. Montreal, Quebec’te 6 Nisan 2002’de doğan Botez, genç yaşına rağmen ulusal ve uluslararası arenada dikkat çeken bir kariyere sahiptir.

2012’de, Botez, Kanada Ulusal Satranç Şampiyonası’nı kazanarak satranç dünyasında adını duyurdu. 2014’te ise Dünya Gençler Satranç Şampiyonası’nda 17 yaş altı kızlar kategorisinde üçüncülük elde etti.

İlgini Çekebilir!  Semih Saygıner

2018’de Twitch’te yayın yapmaya başlayan Andrea Botez, satranç oynamanın yanı sıra seyahat, moda ve yaşam tarzı gibi geniş bir konu yelpazesinde içerik üretiyor. 1,5 milyondan fazla takipçisiyle Twitch’te, dünyanın en popüler satranç yayıncılarından biri olarak tanınıyor.

YouTube’da da aktif olan Botez, satranç öğrenmek isteyenler için eğitici videolar ve satrançla ilgili çeşitli içerikler sunuyor. YouTube kanalında 1,2 milyondan fazla aboneye sahip.

Sosyal medyada da etkileyici bir varlığa sahip olan Andrea Botez, Instagram’da 1 milyondan fazla takipçiye ulaşmış durumda. Aynı zamanda Twitter’da 600 binin üzerinde takipçisi bulunuyor.

Andrea Botez’in çalışmaları, satranç dünyasını geniş kitlelere tanıtmak ve genç satranç tutkunlarına ilham vermek amacıyla takdirle karşılanıyor. O, sadece bir satranç oyuncusu değil, aynı zamanda modern medyanın dinamiklerini kullanarak bu stratejik oyunu geniş kitlelere sevdiren bir lider figürdür.

Paylaş