alt karin nasil eritilir

Alt Karın Nasıl Eritilir?

   

Hem sağlıklı bir vücut hem de görsel açıdan daha iyi bir görünüme sahip olmak için egzersiz konusuna önem verilmelidir. Doğru bir egzersiz yapımı ile yağlanmanın en fazla olduğu bölgeden biri olan alt karın bölgesinde oluşan yağlardan kurtulmak mümkündür. Alt karın eritme zor gibi görünse de evde kendi kendinize yapacağınız gayet kolay egzersizler ile alt karın bölgesinde olan fazlalıklardan kurtulabilirsiniz.

Alt karın olarak söylenen bölge, göbek deliği çevresi ve göbek deliğinin alt kısmıdır. Genelde kilo alma ya da verme ve yağlanmaya bağlı olarak oluşan sarkmalar ilk olarak alt karın bölgesinde meydana gelmektedir. Alt göbek neden olur? Sorusu da sıklıkla araştırılmaktadır. Alt göbek kilo almak ya da vermek için ani değişimlerde ve yağlanma sonucu oluşmaktadır.

İlgini Çekebilir!  Kekreyemiş Tozu Zayıflatır Mı?

Alt karın yağlanması önlemek ve alt karın bölgesini düzleştirmek için her şeyden önce olarak düzenli ve sağlıklı beslenmeye özen gösterilmelidir. Düşük oranda yağ içeren yiyecekler yenmeli, gazlı içecekler ile fast food yiyeceklerden uzak durulmalıdır. Sebze ve meyve ağırlıklı yiyecekler mümkün olduğunca beslenme düzenine eklenmelidir. Ve bir beslenme düzeni oluşturularak, bu düzene göre beslenilmesi gerekmektedir.

Ayrıca olarak da alt karındaki yağlanmadan kurtulmak ve daha düz ve güzel bir görüntüye ulaştırmak için bazı egzersizler uygulamanız gerekir. Egzersiz uygulanırken düzenli ve sağlıklı beslenmeye de dikkat edilmelidir. Koşu, yüzme, bisiklet sürme, kürek gibi sporlar alt karın eritmeye yardımcı olmaktadır. Ayrıca da gün içinde hareketsiz durmaktan uzak durulmalıdır. Ve uzun saatler boyunca aynı pozisyonda durmaktan kaçınılmalıdır.

Alt Karın Egzersizleri

Alt karın yağlanmasını önlemek ve dümdüz alt karın görüntüsüne kavuşmak için bazı egzersizler bulunmaktadır. En etkili alt karın eritme hareketleri şöyledir.

İlgini Çekebilir!  Spordan Kaç Saat Önce Yemek Yenmeli?

Bank Mekik

Bank mekik çekmek için ayaklarınızı yüksek bir yere koyarak kafanız alçakta olacak şekilde eğimli bir pozisyon alın. Ellerinizi ister göğsünüzün üstünde çapraz olarak isterseniz de kafanızın arkasına koyabilirsiniz. Ancak mekik sırasında ellerden destek alınmamalıdır. Yarım bir şekilde bedeninizi kaldırın ve yavaş bir şekilde geri yatın.

Bu şekilde hareket 12’şer olacak şekilde üç set halinde yapın.

Çapraz Vücut Dağ Tırmanışı Hareketi

Çapraz vücut dağ tırmanışı hareketi için ilk olarak şınav pozisyonuna gelin ve vücudunuzun omuzdan bileğe kadar düz bir çizgi oluşturmasını sağlayın. Sağ ayağı yerden kaldırarak sağ dizi sol omza doğru çekmeye çalışın. Daha sonra da başlangıçtaki duruşa geri dönün ve aynı işlemi sol bacağınız için yapın.

Hareket her ayak için 12 ila 15 defa olacak şekilde bacakları değiştirerek devam ettirilir. Egzersiz sırasında kalça ve beden mümkün olduğunca düz tutulmalıdır.

İlgini Çekebilir!  Dideral (Propranolol) Yan Etkileri Nelerdir?

Diz ve Dirsek Crunch Hareketi

Diz ve dirsek crunch hareketi için düz bir zemine sırtüstü uzanılır. Mekik de olduğu gibi eller başın altına konulur. Her iki bacak dizden kırılır ve ayaklar yere basar. Daha sonra bir bacak kırılıp, ayağın öteki bacağın dizine yerleştirilir. Sağ kol dirseği sol dize doğru yaklaştırmaya çalışın.

Her bacak için aynı hareketler 12 ila 15 defa yapılabilmektedir.

Sporsuz Alt Karın Eritme

Hızlı bir şekilde alt karın eritmek isteyenler sporsuz alt karın eritme yöntemleri aramaktadır. Sporsuz bir şekilde alt karın eritmek için ilk olarak stresten kurtulun.

Ayrıca olarak da uyku düzeninize ve beslenme alışkanlıklarına dikkat edin. Alt karın ne kadar sürede erir? Sorusu da sık sık araştırılmaktadır. Ancak bu sorunun cevabı soruyu soran insandan başka insanlara farklılık gösterir.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir