Alex Morgan

Alex Morgan

   

Alex Morgan Kimdir? Alex Morgan Hangi Mevkide Oynuyor? Alex Morgan Hangi Ayak? Alex Morgan Değeri Nedir? Alex Morgan Boyu Kaç? Alex Morgan Hangi Takımda Oynuyor? Alex Morgan Nereli? Alex Morgan Kaç yaşında? Alex Morgan Doğum Tarihi Ne Zaman? Alex Morgan hayatı. Alex Morgan hakkında aklınıza gelebilecek bütün sorularınızın cevabı içeriğimizde sizleri bekliyor. Hemen okumaya başlayabilirsin.

Alex Morgan Hangi Takımda Oynuyor?

Alex Morgan San Diego Wave’de oynamaktadır.

Alex Morgan Nereli?

Alex Morgan Amerikalıdır.

Alex Morgan Hangi Mevkide Oynuyor?

Alex Morgan Forvet – Santrafor Pozisyonunda oynuyor.

Alex Morgan Doğum Tarihi?

Alex Morgan 02 Temmuz 1989 tarihinde doğmuştur.

Alex Morgan Kaç Yaşında?

Alex Morgan 34 yaşındadır.

Alex Morgan Hangi Ayak?

Alex Morgan sol ayaktır.

Alex Morgan Boyu Kaç?

Alex Morgan 1,70m boyundadır.

Alex Morgan Değeri Nedir?

Alex Morgan değeri 3.00 mil. €’dur.

Alex Morgan Biyografisi Ve Hayatı

Alex Morgan, yeteneği, kararlılığı ve zarafetiyle dünyanın dört bir yanındaki hayranlarına ilham veren birinci sınıf bir futbolcudur. Alex Morgan İki kez Olimpiyat altın madalyası sahiptir, FIFA Kadınlar Dünya Kupası şampiyonu ve kadın futbol tarihinin en üretken golcülerinden biridir.

İlgini Çekebilir!  Jesse James West

Alex Morgan, 1989’da San Dimas, California’da doğdu. Genç yaşta futbol oynamaya başladı ve sporun saflarında hızla yükseldi. Profesyonel ilk çıkışını 2009’da Kadınlar Profesyonel Futbol (WPS) liginin Western New York Flash’ıyla yaptı.

2011’de Morgan, Ulusal Kadınlar Futbol Ligi’nin (NWSL) Seattle Sounders Kadınları tarafından seçildi. Kısa sürede ligin en baskın oyuncularından biri oldu ve Sounders’ı 2014’te NWSL şampiyonluğuna taşıdı.

Morgan ayrıca 2010’dan beri Amerika Birleşik Devletleri kadın milli takımının önemli bir oyuncusudur. Takımın iki Olimpiyat altın madalyası (2012 ve 2016) ve 2015’te FIFA Kadınlar Dünya Kupası kazanmasına yardımcı olmuştur.

Morgan yetenekli bir golcü ve hem kulüp hem de ülke için 100’den fazla gol attı. Aynı zamanda yetenekli bir top sürme ve pas atma oyuncusu ve sahadaki vizyonu ve yaratıcılığı onu rakip takımlar için tehlikeli bir tehdit haline getiriyor.

İlgini Çekebilir!  Phil Foden

Sahadaki başarılarına ek olarak, Morgan aynı zamanda kadın hakları ve eşitliğinin açık sözlü bir savunucusudur. Sporda cinsiyet ayrımcılığını sesli bir şekilde eleştirdi ve platformunu cinsiyet eşitliğini ve sosyal adaleti desteklemek için kullandı.

Morgan, dünyanın her yerindeki insanlara bir ilham kaynağı. Profesyonel olarak futbol oynamayı hayal eden genç kızlar için bir rol model ve sosyal adalet şampiyonudur.

Alex Morgan Instagram

gymsozluk Instagram

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir