5 Soruda Futbol Terimleri Quizi

5 Soruda Futbol Terimleri Quizi

   

Merhaba! Futbol dünyası, birçok özel terimle dolu heyecan verici bir spor dalıdır. Siz de futbol tutkunuysanız ve futbol terimlerine ne kadar hakim olduğunuzu test etmek isterseniz, doğru yerdesiniz! Bu “5 Soruda Futbol Terimleri Quiz“i ile futbol bilginizi sınayabilirsiniz. Hazır mısınız? Hadi başlayalım ve futbol terimlerine hakimiyetinizi gösterin!

Şimdi, size 5 farklı futbol terimiyle ilgili sorular soracağım. Her sorunun yanında size verilen seçeneklerden doğru cevabı seçin ve puanınızı kontrol edin. Unutmayın, her doğru cevap sizin futbol bilginizi bir adım daha ileri taşıyacak! Başarılar dileriz!

5 Soruda Futbol Terimleri Quizi

1 / 5

FIFA tarafından verilen yıllık bir ödüldür ve yılın en güzel golüne verilir. Bu terim nedir?

2 / 5

Bu kurala göre maça 15 dakikalık bir uzatma devresi eklenir. Eğer bu 15 dakikalık sürede bir takım eşitliği kendi lehine bozarsa maç 15 dakikalık uzatma devresi sonrası sona erer ve maçı o takım kazanır. Eğer eşitlik bozulmaz ise bir tane daha 15 dakikalık uzatma devresi oynanır. Bu Kural Nedir

3 / 5

Defansın arkasında oynayan defansif futbolcuya ne denir?

4 / 5

Penaltı vuruşunda, kaleciyi yanıltmak için topa orta yükseklikte bir vuruş yapılarak topun havada yavaşça yükselmesi ve kalecinin yanına düşmesiyle gerçekleştirilir. Bu Terim nedir?

 

5 / 5

Bir futbol liginde, iki takımın şampiyonluk mücadelesinde aynı puanı alması durumunda, hangi faktör şampiyonu belirlemek için kullanılır?

Haydi, hemen forumumuza üye olun ve futbolseverlerle sohbet etmeye başlayın! Birbirinden heyecanlı futbol tartışmaları ve bilgi paylaşımları sizi bekliyor. Futbolseverlerin buluşma noktasında sizi görmek için sabırsızlanıyoruz! Üye olmak için tıklayınız.

gymsozluk İnstagram

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir